Nejlepší finanční předsevzetí do roku 2024

Blíží se konec roku a s ním přichází čas na vytyčení nových cílů.

Pokud máte v plánu zlepšit své finanční zdraví, může být užitečné zvážit následujících 10 finančních předsevzetí pro nadcházející rok.

Tato jednoduchá, ale mocná opatření Vám mohou pomoci dosáhnout větší stability a pohody.

Tím jsme si jistí.

 

Tak jdeme na to!

 

Rozpoznám své výdaje!

Prvním krokem k lepšímu finančnímu zdraví je pochopení, kam každý měsíc putují Vaše peníze. Sledujte své výdaje a vytvořte si přehledný seznam, který Vám pomůže identifikovat oblasti, kde zbytečně moc utrácíte.

 

Vytvořím si rozpočet!

Založte si reálný a udržitelný rozpočet na základě svých příjmů a výdajů. Držte se ho pevně a pravidelně ho aktualizujte, abyste reflektovali změny ve svém životě.

 

Budu pravidelně spořit!

I když to bude pouze malá částka, pravidelné spoření může vytvořit bezpečnostní síť pro Vaše budoucí potřeby. Stanovte si cíle a systematicky na nich pracujte.

 

Budu investovat do svého vzdělání!

Investujte čas i peníze do svého osobního a profesního rozvoje. Vzdělaní může otevřít dveře k novým příležitostem a zvýšit Vaši hodnotu na trhu práce, nebo Vám přinést náskok před konkurencí.

 

Omezím dluhy!

Přezkoumejte své dluhy a vytvořte plán na jejich postupné splácení. Snížení závislosti na úvěrech a kreditních kartách může výrazně zlepšit Vaši finanční situaci.

 

Budu investovat!

Seznamte se s různými formami investic a najděte ty, které nejlépe odpovídají Vašim cílům a toleranci k riziku. Ať už jde o akcie, dluhopisy, kryptoměny či nemovitosti, řiďte se srdcem. 

 

Začnu se připravovat na důchod!

Udělejte si čas na svůj penzijní plán. Zajímejte se o různé možnosti spoření na důchod a pomalu se připravujte na svou budoucnost.

 

Vytvořím si rezervu!

Postavte si finanční polštář pro případ nečekaných událostí. Mějte dostatečné úspory, abyste mohli pokrýt náklady minimálně několik měsíců, pokud byste se ocitli v nepříznivé situaci.

 

Naučím se plánovat!

Naučím se stanovit si cíle, vytyčit k těmto cílům cestu a poté po ní jít. Je to stejné, jako když jedete v noci a máte rozsvícená pouze potkávací světla. Daleko lépe se přece jeden s dálkovými, protože vidíte mnohem dál, co Vás na Vaší cestě čeká. 

 

Budu se starat o své investiční portfolio!

Pravidelně přezkoumávejte své investiční portfolio. Aktualizujte svůj přístup podle aktuálních ekonomických podmínek a cílů, kterých chcete dosáhnout.

 

Budu hledat výhody a úlevy!

Seznamte se s daňovými výhodami, které můžete využít. Plánujte své finance tak, abyste minimalizovali daňové povinnosti a využívali dostupné možnosti.

 

Zavedení těchto finančních předsevzetí do vašeho života může přinést pozitivní změny a přispět k dosažení vašich dlouhodobých finančních cílů.

Nezapomeňte si stanovit realistické cíle a průběžně své postupy aktualizovat podle aktuálních potřeb a změn ve vašem životě.

My bychom pro tentokrát jen stručně dodali jednu věc. 

Vytvořte si vlastní systém hospodaření, který Vám bude generovat peníze, i když vy budete spát.

Podle nás může mít takový systém úplně každý, kdo má nějaký příjem. 

To kouzlo tkví v dodržování 3 činností…

 

VYDĚLAT – UDRŽET – ZHODNOTIT naše peníze.

 

To už tu někdy zaznělo, že? 

Hned v lednu Vám to ještě připomeneme. 

Určitě se vyplatí se svými penězi zacházet moudře.

Zmíněná předsevzetí se do velké míry kryjí se službou, kterou pro naše klienty děláme.

 

Napište nám email jako odpověď na tento mail na info@financnikancelar.cz a zanechte nám své číslo.

Nebo vyplňte kontaktní formulář na našem webu. 

Domluvíme si nezávazný telefonát či nezávaznou schůzku u nás v kanceláři a můžeme se společně pobavit, jak můžeme v roce 2024 zlepšit i Vaše hospodaření. 

 

Mějte skvělý a úspěšný nejen den, ale také nový rok 2024!

 

Získejte od nás eBooky zdarma

15987

Připravili jsme pro vás ebooky, které Vám pomůžou se lépe orientovat ve světě financí. Přejděte na naší nabídku knih a vyberte si jakou potřebujete pro Vaší situaci.

Přejít nahoru