Co jsou smíšené fondy?

Smíšené fondy jsou nástroje na investování peněz, které kombinují různé druhy investic, jako jsou například akcie, dluhopisy, komodity nebo nemovitosti. Tyto různé investice jsou pak spojeny do jednoho celku. To má za cíl snížit riziko a zvýšit výnos z investice.

Když investor chce investovat do smíšeného fondu, kupuje si podílové listy onoho fondu. Tento fond pak používá peníze od investorů na nákup různých investic podle plánu investic, který je vytvořen fondovým manažerem. Výsledný zisk z investic je pak rozdělen mezi investory v poměru podílových listů, které vlastní.

Investování do smíšených fondů je vhodné pro lidi, kteří chtějí investovat své peníze do různých druhů investic a minimalizovat riziko. Smíšené fondy také mohou být stabilnější než fondy investující pouze do akcií, ale na druhou stranu mohou mít nižší potenciál výnosů. Je ale důležité si uvědomit, že správa smíšeného fondu je obvykle dražší než u jiných fondů. Proto by měl investor pečlivě zvážit, zda jsou výnosy z investice dostatečně vysoké na pokrytí nákladů na správu fondu.

Získejte od nás eBooky zdarma

15987

Připravili jsme pro vás ebooky, které Vám pomůžou se lépe orientovat ve světě financí. Přejděte na naší nabídku knih a vyberte si jakou potřebujete pro Vaší situaci.

Přejít nahoru