Co je komodita?

Komodita je zboží, které má stejnou kvalitu a hodnotu po celém světě, a může s ní být celosvětově obchodováno. Mezi komodity patří například zemědělské plodiny, kovy, ropa, plyn, dřevo a další suroviny.

Komodity jsou důležité pro výrobu a průmysl, ale také jsou obchodovány na burzách a trzích po celém světě. Ceny komodit jsou ovlivněny nabídkou a poptávkou na trhu, ale také dalšími faktory jako jsou povětrnostní podmínky, politické události nebo měnové výkyvy.

Jsou také investičním nástrojem, který může pomoci diverzifikovat portfolia a chránit je proti inflaci. Investoři mohou investovat do komodit různými způsoby, například nakupováním burzovně obchodovaných fondů, futures, nebo fyzických investic (například zlata). Komodity jsou také součástí obchodování s deriváty, jako jsou opce a termínované smlouvy, které umožňují obchodovat na budoucí cenu dané komodity.

Získejte od nás eBooky zdarma

15987

Připravili jsme pro vás ebooky, které Vám pomůžou se lépe orientovat ve světě financí. Přejděte na naší nabídku knih a vyberte si jakou potřebujete pro Vaší situaci.

Přejít nahoru